2012 Mayıs Ayında bir Girişimcilik kursuyla başladı ARDEM DANIŞMANLIK VE KARİYER MERKEZİNİN Hikayesi Girişimcilik kursu sonunda kısıtlı bir bütçeyle yapılan Pazar araştırması,  reklam tanıtım broşürleri ve tek kişilik ofis malzemesi temini yapıldı. Bu işe başlarken hedeflenen insan kaynakları yönetim danışmanlığı, eğitim danışmanlığı ve proje danışmanlığı bölümlerinde hizmet vermekti.

Zorlu ve çetin geçen ilk 6 ayda hiçbir iş alamadık bu bölgenin ilk insan kaynakları ve eğitim şirketi olmamızın vermiş olduğu dezavantajdı şirketi kapatma noktasına bile geldik fakat işimiz gereği daha fazla emek daha fazla motivasyon ve daha fazla özgüvenle çalıştık bunun geri dönüşümü olarak Doğu Anadolu’nun ilk ve ikinci Ar-Ge Projesi olmak üzere 13 başarılı proje oluşturduk ve bu projelere hibe desteği sağladık, Eğitim Danışmanlığı alanında Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesi dahil olmak üzere 50 ye yakın kamu ve özel sektör çalışanlara 100000 saatlik bir eğitim süresine ulaştık, biri uluslar arası olmak üzere 4 seminerde konuşmacı olarak katıldık, Antalya’da yurtdışı katılımlı 1 AB eğitim programı gerçekleştirdik.

2015 Yılı itibariyle İstanbul merkezli Çok Değerli Hocam Oğuz Saygın’la beraber çözüm ortaklığı yaptık bununla beraber tüm Türkiye ye hizmet vermekteyiz. Buraya yazması belki kolay ama hiçte kolay olmayan bir 5 yıl geçirdik bugün önümüze koyduğumuz hedeflere ulaşabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Fakat önümüzdeki yıllarda bizi bekleyen bir çok hedefimiz var bunları gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan 3 önemli şey ;

EMEK,

PLAN,

VE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE…

Bizlere bu yolda destek veren herkese sonsuz teşekkürler…

DIRECTOR & FOUNDER
K. DİNÇER BARUTÇUGİL